Urząd Miasta Płocka pl. Stary Rynek 1 09-400 Płock ogłasza NABÓR NA WOLNE STANOWISKO KIEROWNICZE URZĘDNICZE Kierownik Referatu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Referat Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej Ogłoszenie NR 13/2025 |
|
---|---|
Do wykonywanych zadań będzie należało w szczególności: 1) kierowanie pracą Referatu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (ROLiOC); 2) nadzór nad: - pracami związanymi z organizacją systemu ochrony ludności i obrony cywilnej, - opracowywaniem procedur postępowania w przypadku wystąpienia zagrożeń dla ludzi, mienia i zwierząt, - przygotowywaniem projektów uchwał, zarządzeń, decyzji, porozumień, umów, wytycznych i innych niezbędnych dokumentów dotyczących ochrony ludności i obrony cywilnej, - formułowaniem wniosków dla potrzeb realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej wynikających z prowadzonych analiz zagrożeń dla Miasta; 3) współpraca z Kierownikiem Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, pracownikami Zespołów: Bezpieczeństwa Publicznego i Spraw Obronnych przy opracowaniu dokumentacji planistycznej z zakresu bezpieczeństwa, zarządzania kryzysowego, spraw obronnych, ochrony ludności i obrony cywilnej oraz z Państwową Strażą Pożarną (PSP), Policją, Strażą Miejską, Pogotowiem Ratunkowym, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i innymi podmiotami ochrony ludności w zakresie realizacji zadań z ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej; 4) planowanie oraz organizowanie szkoleń, ćwiczeń i innych form edukacji z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej oraz wspieranie programów edukacyjnych mających na celu przygotowanie do reagowania na potencjalne zagrożenia na obszarze Miasta; 5) wzmacnianie wśród radnych i pracowników jednostek organizacyjnych Miasta świadomości lokalnych zagrożeń, w tym w ramach szkoleń i ćwiczeń z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej; 6) przygotowywanie projektów zaleceń dla podmiotów ochrony ludności i obrony cywilnej odnośnie rodzajów i ilości zasobów ochrony ludności utrzymywanych przez te podmioty; 7) organizowanie udzielania pomocy doraźnej i humanitarnej przy pomocy podmiotów ochrony ludności na obszarze Miasta; 8) powiadamianie, ostrzeganie i alarmowanie ludności o zagrożeniach na obszarze Miasta; 9) realizacja przedsięwzięć szkoleniowych związanych z organizacją i przygotowaniem ochrony przed skażeniami płodów rolnych, zwierząt gospodarskich oraz produktów żywnościowych i pasz, a także ujęć i urządzeń wodnych; 10) szkolenie w zakresie organizacji procesu ewakuacji; 11) zbieranie, opracowywanie i aktualizacja informacji z zakresu zadań realizowanych przez ROLiOC, wykorzystywanych na stronie internetowej Urzędu i w Biuletynie Informacji Publicznej; 12) uczestniczenie w szkoleniach, treningach i ćwiczeniach organizowanych przez PSP, organy administracji rządowej oraz Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie; 13) przygotowywanie propozycji: - projektu budżetu w części dotyczącej zadań ROLiOC, - sprawozdania z działalności ROLiOC, - rozwiązań organizacyjnych gwarantujących pełną realizację zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej.
Wymagania niezbędne (formalne): 1. obywatelstwo polskie 2. nieposzlakowana opinia; 3. pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych; 4. brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe; 5. wykształcenie – studia minimum pierwszego stopnia w zakresie pożarnictwa; 6. staż pracy minimum 4 lata; Do stażu pracy wlicza się również wykonywanie działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na danym stanowisku przez co najmniej 3 lata. 7. koncepcja funkcjonowania Referatu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej 8. doświadczenie zawodowe w planowaniu i realizacji zadań z zakresu ochrony ludności; 9. bardzo dobra znajomość obsługi komputera.
Wymagania dodatkowe: I. znajomość ustaw: - z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1135); - z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1465 ze zm.); - z dnia 5 grudnia 2024 roku o ochronie ludności i obronie cywilnej (Dz. U. z 2024 r. poz. 1907 ze zm.); - z dnia 18 kwietnia 2002 roku o stanie klęski żywiołowej (Dz. U. z 2025 r. poz. 112); - z dnia 26 kwietnia 2007 roku o zarządzaniu kryzysowym (Dz. U. z 2023 r. poz. 122 ze zm.); - z dnia 24 sierpnia 1991 roku o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. z 2025 r. poz. 188); - z dnia 17 grudnia 2021 roku o ochotniczych strażach pożarnych (Dz. U. z 2025 r. poz. 244). II. znajomość rozporządzenia: - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 17 września 2021 r. w sprawie szczegółowej organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (Dz. U. z 2021 r. poz. 1737).
Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce: Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Płocka, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia o naborze jest niższy niż 6 %.
Warunki pracy na stanowisku: Praca w budynku Urzędu, pl. Stary Rynek 1 i w terenie. Bezpieczne warunki pracy na stanowisku. W razie potrzeby praca poza godzinami funkcjonowania Urzędu (również w godzinach nocnych). Miejsce pracy w budynku z podjazdem dla osób z niepełnosprawnościami. Stanowisko pracy znajduje się na III pietrze (poddasze) w pomieszczeniach niedostosowanych dla wózków inwalidzkich. Ciągi komunikacyjne w budynku o odpowiedniej szerokości, natomiast drzwi do pomieszczeń uniemożliwiają poruszanie się wózkiem inwalidzkim. W tej części budynku na III piętrze znajdują się toalety o małej powierzchni użytkowej i wąskich drzwiach.
Aplikacja powinna zawierać następujące dokumenty:
Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być załączone przez kandydata wraz z tłumaczeniem na język polski przez tłumacza przysięgłego – skan dokumentu załączony w elektronicznym formularzu aplikacyjnym.
Składanie aplikacji: Aplikacje składa się poprzez wypełnienie i przesłanie drogą elektroniczną formularza aplikacyjnego upowszechnionego na stronie portalu rekrutacyjnego Urzędu Miasta Płocka https://e-rekrutacja.plock.eu) w terminie do dnia 17 marca 2025 roku. * Z osobami, które spełnią wymagania formalne, może być przeprowadzona rozmowa, test kwalifikacyjny lub sprawdzenie umiejętności, o czym kandydaci zostaną poinformowani drogą mailową (elektroniczną). * Kandydaci zaproszeni na test kwalifikacyjny, przed przystąpieniem do testu, będą zobowiązani do przedstawienia dokumentu tożsamości potwierdzającego dane zawarte w aplikacji. * Kandydaci zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, przed przystąpieniem do udziału w rozmowie, mogą być zobowiązani do przedstawienia oryginałów dokumentów potwierdzających dane zawarte w aplikacji. * Osoba wybrana do zatrudnienia będzie zobowiązana do przedstawienia oryginału aktualnego „Zapytania o udzielenie informacji o osobie” z Krajowego Rejestru Karnego. * Osobom, które nie posiadają dostępu do internetu, a są zainteresowane złożeniem APLIKACJI, zagwarantowano dostęp do bezpłatnego stanowiska komputerowego, w celu jej złożenia, w godzinach pracy Urzędu, pl. Stary Rynek 1. |
|
Dodał | Ewa Selig |
Data dodania | 2025-03-07 13:16:39 |
Data startu | 2025-03-07 13:03:00 |
Data zakończenia | 2025-03-17 23:59:59 |
Minimalny staż | 4 |